»Vereséggel felérő döntetlen az éjszakában

Vereséggel felérő döntetlen az éjszakában

2020-06-05 21:51

A Loki mumusa még kapaszkodik a szalmaszálba

Kiesési rangadóra vonult ki a 30 pontos Loki, valamint a 10 pontjával már matematikailag is a búcsú közelébe került Somogy megyeiek. A Kaposvár az előző 26 fordulóban mindössze három győzelmet aratott, de ezek közül kettőt a DVSC ellen. Létkérdés volt a hazai győzelem, amit Vitelki mester az előző felálláshoz képest négy helyen változtatva kívánt elérni.

6.p: Bódi elcsípte a labdát, majd a baloldalon Garbát szöktette, a középre lőtt játékszer Vachtler sarkáról Szabó Bence elé pattant, aki 14 méterről vágta a háló közepébe. 1-0.

Egy Trebotics-Haris ütközést sajnos utóbbi bánta. Bal vállát fájlalva kellett levonulnia, helyére Kusnyir állt be.

Az első negyedórát óriási hazai mezőnyfölény zárta, három lövés is zúdult Pogacsics kapujára, aki Bódi bombáját bravúrral hárította, majd a háló tetején kötött ki a játékszer, végül a védőkről pattant vissza.

20.p: Ádám M. kapott indítást a jobb szélen, labdája már túljutott Nagy Sándoron, de Kinyik bravúrral kivágta a gólvonalról. Óriási mentés volt!
Az első félóra végén Tőzsér ballábas lövése halt el a védők gyűrűjében.

A 37. percben Bódi középről nagyszerűen indította Garbát, akinek közeli lövésébe a versenyt futó Szabó Alex lépett közbe gólhelyzetben.
A félidő végén Farkas játékvezető hozott színt a mérkőzésbe a vendégcsapat kispadja előtt. Előbb a pályaedző Valtner sárgult be reklamálás miatt, míg a kapusedző Szűcs Lajos megjegyzése a piros kártya kirántására késztette a bírót.

Szabó Alex váratlan helyzete döbbentette rá a hazaiakat, hogy egy percig sem szabad kihagyni! A kaposvári játékos az ötös sarkánál került helyzetbe, de szerencsére egy láb közbe lépett.

II. félidő

A kettős hazai csere után két óriási helyzet is kimaradt a vendégek kapujánál. Tőzsér éles belövését ütötte szögletre a kapus, majd csapatkapitányunk sarokrúgása után Vachtler szabadított fel a gólvonalról a nagy kavarodásban.

A mieink egymás után lőtték be a szögleteket, de a somogyi védők helyt álltak. A mérkőzés utolsó negyedében felbátorodott a Kaposvár, amely távoli lövésekkel próbálkozott. Csiki és Tőzsér bombája süvített el a kapuk mellett.

A 78. percben a gyors hazai kontra végén Varga a bal kapufa mellé csavarta a labdát.

A 87. percben az erőteljes Ádám Martin jobbra Borbélyt szöktette, aki Kusnyirt megelőzve laposan lőtt a hálóba az ötös sarkától. 1-1.

Értékelés:

Az első pillanattól látszott, hogy a Loki mindent feltett egy lapra, nagy elánnal vetette bele magát a küzdelembe. Szabó Bence hamar vezetést szerzett, és egyre-másra gördültek a hazai támadások, de Szabó Alexék jól védekeztek. Sőt! Az őszi, kaposvári szezonzárón az orrunk alá sok borsot törő Ádám Martin, majd Szabó Alex is ránk ijesztett jelezve, hogy a Kaposvár még nem adta meg magát. Nagy debreceni mezőnyfölény, szikrázó stoplik, férfias csaták jellemezték az első félidőt.

Szünet után is látszott a mieinken a nagy akarás, de a görcsösség is, amit a minimális vezetés okozott a lábakban. Érezhető volt, hogy egy pillanatig sem szabad kihagyniuk a védőinknek. A futball szépségét Garba látványos ollózásos indítása érzékeltette, mint ahogy a Loki mezőnyfölényét bő egy óra múltán a 10:0-ás szögletarány.

Tőzsér és Bódi alaposan belőtte magát a sarkoknál. Aztán felbátorodott a vendégcsapat is, amely kezdte átvenni az irányítást. Felváltva adódtak helyzetek, csak éppen az újabb hazai találat hiányzott. Sőt, ellenkezőleg! Ádám Martin sakk-matt helyzetbe hozta Borbélyt, aki életben tartotta a kaposvári reményeket az egyenlítéssel. A vendégek igazolták, hogy méltán tartják őket a Loki mumusának ebben a szezonban, hiszen az ellenünk megszerezhető kilenc pontból hetet gyűjtöttek be.

DVSC-Kaposvári Rákóczi FC  1-1 (1-0)

Nagyerdei Stadion, 2400 néző, vezette: Farkas Á. (Márkus, Csatári)

DVSC: Nagy - Habovda, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi - Kundrák, Tőzsér, Haris, Szabó - Bódi, Garba. Vezetőedző: Vitelki Zoltán

Kaposvár: Pogacsics - Vachtler, Szabó, Úr, Hadaró - Nagy R., Trebovics,, Szakály A., Palics - Ádám, Nagy T. Vezetőedző: Disztl László

Csere: Haris h. Kusnyir a 12.p., Ferenczi h. Csősz a szünetben, Szabó b. h. Varga K., és Kundrák h. Szécsi az 56.p Garba h. Adeniji a 84. p. ,illetve Palics h. Balázs az 59.p., Nagy T. h Csiki és Vachtler h. Nagy J. a 67.p., Nagy R. h Borbély és Hadaró h. Fodor a 80.p.,

Gól: Szabó B. a 6.p., illetve Borbély a 87. p.,

Sárga lap: Kinyik (veszélyes játék miatt) a 17.p., Kundrák (buktatásért) a 22.p, Bódi (rúgásért) a 72.p., illetve Úr (Bódi buktatásáért) a 16.p., Valtner (reklamálásért) a 41.p., Nagy R. (lökésért) 72.p., Pogacsics a 94.p.

Kiállítva: Szűcs L. (játékvezető sértésért) a 42.p.,