»Görcsoldó győzelem reményében

Görcsoldó győzelem reményében

2020-06-11 11:10

A Puskás Akadémiát fogadjuk szombaton.

Már csak öt mérkőzés van hátra az OTP Bank Liga 2019/2020-as szezonjából, és továbbra is nagyon nehéz helyzetben van csapatunk, amely a kieső, 11. helyen áll. Sajnos az sem segít a Loki helyzetén, hogy a tabellán előtte álló közvetlen rivális együttesek is egyaránt pontot, pontokat szereztek az elmúlt fordulóban, tovább biztosítva helyüket a középmezőnyben.

Talán soha nem volt még akkora szüksége egy győzelemre a DVSC-nek, mint szombaton 19 órakor, amikor a Puskás Akadémiát fogadjuk a Nagyerdei Stadionban az NB I 29. játéknapján. Eltérő célokért küzd a két csapat, hisz aktuális ellenfelünk szerdán a Kaposvár 2-1-es legyőzésével kapaszkodik a dobogó harmadik fokáért, a nemzetközi kupaindulást érő pozícióért.

A Loki a hétközi fordulóban élet-halál mérkőzésen az Újpest FC ellen lépett pályára a Szusza Ferenc Stadionban, ahol a játékosok küzdöttek és igyekeztek mindent megtenni annak érdekében, hogy végre ismét nyerjenek, de sajnos nem jött össze, a lila-fehérek 3-1-es sikerrel tartották otthon a három pontot.

A DVSC és a Puskás Akadémia a 16. egymás elleni összecsapására készül. Nyolc alkalommal a Loki, két alkalommal a felcsútiak nyertek, döntetlen ötször született. A gólkülönbség 20-11 a mieink javára.

Az idei bajnokságban sajnos egyszer sem tudtuk legyőzni a Puskást, amely szeptember közepén Gyurcsó Ádám duplájával már egy félidőt követően két góllal vezetett a Nagyerdei Stadionban. Csapatunk későn ébredt, a hajrában Szécsi Márk szépített, és bár nagy erőket mozgósítottunk az egyenlítésért, végül pont nélkül maradtunk. A tavaszi szezon második fordulójában a Pancho Arénában vendégszerepeltünk február 1-én. A végig kiélezett kilencven perc végül gól nélküli döntetlennel végződött.

A szombaton 19 órakor kezdődő DVSC-Puskás Akadémia bajnokira elővételben kedvezményes áron megvásárolhatók a belépők online és a DVSC Ajándékboltban.

Ahogy telik az idő, a csapaton egyre nagyobb a nyomás, amely sokszor koncentrációs hibákhoz vezet és görcsössé teszi futballistáinkat. Fontos a bizalom a játékosok felé, akikre most egy kötelező győzelem vár. Bízunk benne, ezúttal is sok szurkolónk kilátogat a Nagyerdei Stadionba!