A Nagyerdei Stadion története

1902 szeptember 7.

Átadják az első sportpályát a Nagyerdőn.
A nyitó mérkőzésen 4.000 néző előtt Debreceni Torna- és Kerékpáros Egyesület - MÁV Gépjármű Egyetértés FC (a DVSC előde) 0:0

1934. június 5.

Átadják a Nagyerdei Stadiont.
Arhív videó felvétel a megnyitóról.

Hermann László írása a Debreceni Független Újságban a megnyitóról.

Szegedi Péter Riválisok című művében részletesen foglalkozik a stadionnal és az azt övező ünnepséggel.
1934. június 24.

Első hivatalos mérkőzés 12000 néző előtt Bocskai FC - AGC Bologna 2:1, Gólszerzők: 18. perc: Hevesi Sándor, 49. perc Fedullo Francesco, 66. perc Vincze Jenő

1937.

1949. július 6.

Nem hivatalos válogatott mérkőzésen 8000 néző előtt Debreceni Lokomotív - Magyarország 0:4

(fotó sztori: Puskás Öcsiék ekkor ellátogattak a Csapó utca 14. alatti, Pelles-féle Tip-Top Kisvendéglő és Sörözőbe)

1949. július 10.

Barátságos válogatott mérkőzés, 30000 néző előtt Magyarország - Lengyelország 8:2, Gólszerzők: 14.p Deák Ferenc, 20.p Egresi Béla, 35.p Puskás Ferenc, 45.p Deák Ferenc, 49.p Keszthelyi Mihály, 52.p Deák Ferenc, 61.p Deák Ferenc, 75.p Kohut Józef, 79.p Ochmański Zygmunt, 86.p Puskás Ferenc

1952.

Magyarország B - Bulgária B válogatott meccsen 32000 ember látta élőben a mérkőzést.

1979. október 17.

Magyarország - Finnország 3 : 1 (EB selejtező), 18000 néző, Gólszerzők: 25.p Fekete László, 44.p Fekete László, 47.p Toivola Miikka, 49.p Tatár György

1979. június 3.

28.000 néző (más források szerint 30.000, 32.000) és telt ház előtt dőlt el az 1979/80-as NB II keleti csoport bajnoki címe. Az ellenfél a Nyíregyháza volt, a 2-1-es siker azt jelentette, hogy 15 éves szünet után NB1-es csapatot ünnepelhetett a Nagyerdei Stadion közönsége. A gólokat Maczkó (aki, mint a honlapról megtudtam Tuzsérról indult), Tóth E. (11-esből) illetve Czeczeli szerezték.
Elfogult beszámoló a mérkőzésről Égerházi Péter tollából.